Blog o Rosji. O polityce, historycznej również, relacjach władza-obywatel, ludziach opozycyjnie myślących, Moskwie.
Blog > Komentarze do wpisu

Pussy Riot, sąd i zwolennicy FOTOREPORTAŻ

Wybrałem się dziś przed Taganski Sąd Rejonowy w Moskwie, gdzie w południe lokalnego czasu rozpoczął się proces w sprawie dziewczyn z punkowej grupy Pussy Riot. Trzy młode kobiety sądzone są za obrazoburczy występ (21 lutego 2012 roku) w jednym z symboli prawosławia - Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie (filmik poniżej).

Władze uznały ich wybryk za chuligaństwo o wysokim stopniu społecznej szkodliwości, za co grozi do siedmiu lat więzienia. Zaśpiewały utwór "Bogurodzico przegoń Putina", co wywołało falę krytyki Cerkwi, władz oraz konserwatywnych Rosjan. Inteligencja odebrała ten występ jako ważną prowokację i wsparła grupę m.in. listem otwartym wzywającym do uwolnienia artystek.

Dziś przed sądem pojawili się zwolennicy i przeciwnicy trzech dziewczyn z Pussy Riot. Były rodziny z dziećmi, blogerzy, emeryci. Pojawili się również konserwatywni zwolennicy Cerkwi, którzy żądali nawet dożywotniego wyroku dla dziewczyn. Długo trwały spory słowne między zwolennikami i przeciwnikami, było momentami nerwowo, do tego dokuczał upał. Pstryknąłem kilka fotek. Zapraszam do obejrzenia :)

Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!Protest ws. Pussy Riot, fot. Tomasz Kułakowski (C) nie kradnij!

 

 

środa, 04 lipca 2012, gosporosja
https://twitter.com/TKulakowski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: